TANIŞALIM

2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldum, ardından Pasifik Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansımı tamamladım. Bir şans eseri kendimi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda buldum.  İlk iş deneyimi, özel sektör, sosyal sorumluluk, sivil toplum, Anadolu’nun renkli coğrafyaları, çocuklar doldurdu iş hayatımın ilk dört yılını.

Sonrasında terapist olarak gençlerle ve yetişkinlerle çalışmaya başladım. Bu dönemde Sanat Terapisi ile tanıştım. Sanatın iyileştirici ve özgürleştirici gücü hayatımın merkezine gelip yerleşti. Eğitim Gönüllülerinde başlayan sivil toplum yolculuğunun da peşini de bırakamadım bir türlü, proje yönetimi, stratejik planlama, ölçme değerlendirme,  eğitim içerikleri geliştirme gibi alanlarda çalışmalarım hala sürmekte.

Katıldığım , The Way of Council ve Şiddetsiz İletişim atölyeleri ve çember pratikleri aracılığıyla topluluk olma, derinden, kalpten şiddetsiz iletişim, paylaşım ve dönüşüme dair hayatımda yepyeni bir sayfa açıldı.Bu alanda öğrendiklerimi paylaşmak, ilişkilerin ve hayatların dönüşümüne şahit olmak benim için büyük bir armağan. 

Yapika tüm bunları harmanladığım ve paylaştığım bir alan.

YAPİKA'da sanat terapisi ve gestalt terapisi yaklaşımlarından yola çıkan ve  grup deneyimlerinden beslenen;  katılımcıları kendileri, birbirleri ve yaşamla daha derin bağlar kurmaya teşvik eden bireysel seanslar, grup terapileri ve atölye çalışmaları sunuyorum.

 

Çöp adam bile çizemem diyenlerin, resim yapmayı ilkokulda bırakanların dahi yaratıcı yönleriyle barıştığı, renkleri, desenleri birer araç olarak kullanarak herkesin kendi içlerine  doğru ve birbirleriyle derin yolculuklara çıktığı bir yer YAPİKA.... 

Bir yandan YAPİKA kendi sanatla buluşma alanım... kendime bir sanatçı demek hatta ben resim yapıyorum demek bile zor olsa da zaman zaman,  kendimi boyaların, rengarenk malzemelerin içinde kaybetmek çok kolay ve keyifli... Ve biliyorum ki iyileştirici... YAPİKA'da bu yönümü daha çok besliyor ve paylaşıyorum.

YAPİKA'da benim dışımda yine farkındalık, derinleşme ve şifalanma yolunda destek ve rehberlik eden başka atölyelere de ev sahipliği yapıyorum.

Bugüne kadar yaptıklarıma dair daha detaylı bilgi almak isterseniz, özgeçmiş'ime buradan ulaşabilirsiniz.

Ve 2 arkadaşımla çok taze girişimimiz Kalpten İşler'i merak ederseniz www.kalptenisler.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hoşgeldiniz,

Yaprak Kaymak Özgür

IMG_2241_edited_edited.jpg

Kendinle buluşmaya,

yüreğinin en derininden gelen coşkuyu, heyecanı, korkuları, kaygıları, merakı ve gücü keşfetmeye,

bu keşfi paylaşmaya,

senin gibi yolcuların

desteğini almaya

var mısın?

Uzm. Klinik Psikolog