top of page

Içsel Kritigimizle Dans Etmek

MÜGE ERDOĞMUŞ

YAPRAK KAYMAK ÖZGÜR

13 OCAK CUMARTESİ 
10:00 - 18:00 

Ne kadar çabalarsan çabala, yeterince iyi olmadığını fısıldayan o ses... 
O eski, tanıdık, içsel kritiğin sözleri... Kimbilir belki küçüklüğünden beri çok iyi bildiğin, hep daha fazlasını bekleyen, seni yeterince yaratıcı, yeterince cesur, bir şekilde yeterince "iyi" olmadığına ikna etmeyi başaran parçan,  içindeki eleştirmenin... Kimi zaman acımasızlığıyla seni yaralayan, "kusurlarını" her daim sana işaret etmekten çekinmeyen. Hani o hiçbir şeyi ona yetmediği parçan...


Bu çalışmada içimizdeki kritikle daha derinden temas kurmak için adımlar atacağız. Kritiğimizin gerçekte ne söylediğini beraberce dinleyeceğiz.Çünkü gerçekten duyulmak, kırılganlığımızla görülmek dönüştürür, iyileştirir.

Hikaye, hareket, sanat malzemeleri, kartpostallar, objeler bize bu çalışmada rehberlik edecek. Yaratıcılığın sunduğu anahtarlarla içimizdeki kimi kapalı kapıları açmayı deneyeceğiz.

Çember paylaşımları ve ritueller aracılığıyla gerçekten görülmek, duyulmak ve hissedilmek için kendimize ve birbirimize alan açacağız.

Ücret: 200 TL **

Kayıt için : yaprakkozgur@gmail.com

** Yapika'da yaratıcı yolculukların ücretlerini bu mekanı ve kolaylaştırıcıları desteklemek ve yapılan çalışmalarının sürmesini sağlamak üzere kurguluyoruz. Ancak bu ücretlerin etkinlikten yararlanabilecek kişilere bir engel olmasını da istemiyoruz. Bu nedenle bu atölye çalışması sizi çağırıyor ancak bütçenizi aşıyorsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. 

Kolaylaştırıcılar 

Müge Erdogmuş, Uzm. Psikoterapist


Müge Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık  lisans eğitimininsonrasında, Nottingham Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık, Royal Central School of Speech and Drama’da Drama ve Hareket Psikoterapisi yüksek lisans derecelerini tamamladı. Ardından “Transpersonal Integrative Psychotherapy” alanında uzmanlık eğitimini tamamlayarak UKCP’ye kayıtlı lisanslı psikoterapist ünvanını elde etti.  


Müge 10 yılı askin suredir Londra’da bireysel ve grup psikoterapisi/yaratici sanatlar terapisi çalışmalarını yürütmekte ve Yaratıcı Sanat Terapileri öğrencilerine süpervizyon vermektedir. 
Grup calışmalarının derinliğini, iyileştirici ve dönüştürücü etkilerini tekrar tekrar deneyimlemiş olan Müge’nin ‘birlikte yaratılan alan’a karşı özel bir ilgisi vardır.

Yaprak Kaymak Özgür Uzm. Klinik Psikolog

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu, ardından Pasifik Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamladı. İş hayatına Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda başladı. Nisan Psikolojik Danışma Merkezinde gençlerle ve genç yetişkinlerle kariyer danışmanlığı ve psikoterapi süreçleri yürüttü. 2013 yılından beri Sanat Terapisi alanında eğitimlere devam etmekte. Sanatın iyileştirici gücünü kendi yaşamında da deneyimlemekte olan Yaprak, Anadolu Jam, The Way of Council ve Şiddetsiz İletişim atölyeleri aracılığıyla topluluk olma, derinden, kalpten şiddetsiz iletişim yöntemleri ile tanıştı. Bu yöntemleri psikoterapi ve sanat terapisinden getirdiği birikimle birleştirerek grup süreçleri tasarlamakta, aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında stratejik planlama, eğitim içerikleri geliştirme gibi alanlarda danışmanlık yapmaya devam etmektedir.
2017 yılında,  bir yandan kendi sanatçı yönünü beslemek bir yandan da kişilerin kendileri ve başkalarıyla daha derin ve gerçek bağlar kurmalarını sağlayacak atölyeler düzenlemek üzere Yapika Yaratıcı Yolculuklar Atölyesini kurmuştur.

bottom of page