top of page

Harekette Bereket Vardır

Dans, Hareket ve Para Algısına Dair Meditasyon
 

Esra Debreli Deniz

8 EYLÜL CUMARTESİ

13.00 -15.00

Bu hayattaki yolculuğumuzda kendi eşssiz armağanlarını paylaşma, besleme yolunda çoğu kez para ile algın sana engel olabiliyor. Değil mi?
Kendi eşsizliğimizi paylaşma yolunda kurban bilincine takılan en temel mevzulardan biri.


Param olsa yapardım.. Aslında bu işi hiç sevmiyorum ama para işte gerçeklik… ya da of çok fena bu ay yine eksideyim..Ya da ucu ucuna yetiştiriyorum zaten neyi hayal edicem başka bu ayı bir geçirelim de.Ve paranın mağduru verilen bir çok karar, erteleme, kendini yerme, suçlama…


Aslında işte bu yüzden önemsiyorum bu konu ile ilgili algısal dönüşümlerimizi, para ile ilgili algımızda olan genişlemeleri..Para da düşlerimize armağanlarımıza eşlik etsin niyetim..
 

Bu atölyede beraber önce Ezralinka ( kendi varlığının çağrısı, şarkısı) dans ve hareket eden beden serisi ile bedenimizi ve zihnimizi an’a davet edip, sinir sisteminin ritim ve hareket ile düzenlenmesini sağlayacağız.

Ve bedenin hareket genişliği ile gelen zihinsel esneklik ve genişlik durumunda Para hakkındaki inanış, alışkanlık ve düşüncelerine bakabileceğin bir meditasyon çalışması yapacağız.
Aslında bir şeye yeterince sahip olmak, varlığının doğal hali. Bolluk varlığının doğal hali!.Beraber bakmak hepimize şifa olsun. 

Kimler Katılabilir?


Ezralinka Dans ve Hareket Eden Beden, kendisine akış, bedenine özgürce hareket edebileceği bir uzam hediye etmek isteyen herkesi harekete ve dansa ve meditasyona çağırıyor. Herkese açık olan atölye için herhangi bir dans deneyim şartı gerekmemektedir. 

Ücret: 100 TL’dir.  ( Benim önerdiğim ücret budur. Üzerinde veya altında vermek isteyenler de katılabilir.)

Kayıt ve iletişim : 0535 362 6011 ( whatsapptan)


Kontenjanımız 10 kişiliktir.


Atölyeye katılım için isim, soyisim, eposta ve tel numarası ileterek kayıt yaptırmanızı rica ederiz


6 Eylül perşembe gününe kadar kesin olarak kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Gelecek olan kişilere göre mekan hazırlanacaktır).

harekette_bereket_vardır.jpg

Esra Debreli Deniz

 

Hikaye Anlatıcısı, Performans Sanatçısı, hareket ve dans kolaylaştırıcısı, yaratıcı süreç tasarımcısıdır. 2004 yılından beri disiplinlerarası projeler üretmekte, ulusal ve uluslararası platformda diğer sanatçılarla ortak çalışmalar ve performanslar yapmaktadır.

Yaratıcı topluluk modeli ve yaratıcılık üzerine çalışmaktadır. Partners for Youth Empowerment network’üne bağlı olarak Yaratıcı Kolaylaştırıcılık eğitimi almıştır. Türkiye’nin her köşesinden sosyal, ekolojik, ekonomik değişim için bireysel dönüşüme niyetli kişileri bir araya getiren ve topluluk olma süreçlerini içeren Anadolu Jam’in ve yaratıcılığın ifade edilmesiyle değişim yaratan kişilerin topluluk olma pratiği Anadolu Sanat Jam’in organizasyon ekibindedir. Anadolu Jam ve Anadolu Sanat Jam’de katılımcı grup süreçleri kolaylaştırıcısıdır.

Anadolu Kültürümüzdeki sufizm kutsal ritüel ve sema dansından aldığı feyz ile modern dansı birleştirdiği özgün dans performansları sergilemektedir. Bedenin, nefesin ve yaratıcılığın özgürleşmesi üzerine yaptığı bu çalışmaları hikaye anlatıcılığına taşımıştır. Bu tekniklerin anlatıcılık alanındaki uygulamaları ve hikayelerin kadim bilgelikleri üzerine çalışmaktadır. Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabından masallarla harmanladığı Vahşi Kadın atölyesinde vahşi olanın doğası ve masallardaki arketiplerle çalışmaktadır.

Araştırmaları ve almış olduğu farklı disiplinlerdeki eğitimlerden ve ritüellerden harmanlayarak oluşturduğu “Anlatan Beden”, “ Yaratıcı Dans” “Hareket Eden Hikayeler”, “ An ve An Yaratıcı Farkındalık” “Kozmik Dans” gibi kişilerin dans, nefes ve hareket aracılığıyla ifadesel yaratıcılıklarını keşfedecekleri atölyelerin tasarlayıcısı ve uygulayıcısıdır.
 

bottom of page