top of page

Bir Ufacık Farkındalık Atölyesi

Uzm. Psi Dan. ZEYNEP KAVALCI

14 Nisan Cumartesi
10:00 -16:00

“Tanışmadığınız duygularınız, düşünceleriniz ve ihtiyaçlarınız sizi yönetir; Tanıştığınız zaman siz onları yönetirsiniz.”

 

Bu çalışmayı, bir farkındalık yolculuğunun başlangıcı olarak düşünebilirsiniz, belki birlikte karar verir ve devam ederiz. Birlikte, duygularımızın, düşüncelerimizin, ihtiyaçlarımızın bizi nasıl etkilediğinin farkına varmaya çalışacağız. Bunu yaparken de Dışavurumcu Sanat Tekniklerini kullanacağız. Bu süreçte,

 

  • Yaşadığınız sıkıntıları farklı açılardan görebilir ve onlarla farklı yollarla baş etmeyi öğrenebilirsiniz

  • Belki de geçmişte bir yerlerde engellenmiş olan, yaratıcı tarafınızın farkına varabilirsiniz.

  • çinizdeki küçük çocuğu hatırlayıp, onu uyandırabilir ve şefkat gösterebilirsiniz.

  • Kaygılardan ve günlük hayatın karmaşasından uzaklaşarak, hayal gücünüzü genişletip yeni keşiflerde bulunabilirsiniz.

Ücret:  300 TL + KDV

Kayıt İçin : yaprakkozgur@gmail.com

Uzm. Psi. Dan. ZEYNEP KAVALCI

Lisans ve yüksek lisans eğitimlerimi Hacettepe Üniversitesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında tamamladım. 13 yıl ODTÜ’de, psikolojik danışman olarak çalıştım. Üniversite öğrencileriyle bireyle ve grupla psikolojik danışma çalışmaları yürüttüm.  2011 yılından itibaren kendi kurduğum Yelken Kişisel Gelişim Merkezi’nde çalışmalarıma devam ediyorum.

Aldığım eğitimlerin bazıları, Uluslararası EMDR Enstitüsü’nden EMDR I – II  eğitimleri, Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’dan Aile ve Evlilik Terapileri I - II Eğitimleri ve Süpervizyonu, Pozitif Psikoloji Temel Eğitimi, PsyD. John G. Hartung tarafından verilen, Biyoenerji (Enerji Psikolojisi) I. Düzey Eğitimi, NLP Diploma eğitimidir.  

Psikolojik danışmanlık yapabilmek için, eğitim almak kadar, teröpatik yaşantıdan geçmenin de çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu amaçla, 2004 yılında, Doç. Dr. Ceylan Daş tarafından yönetilen, Yaşantısal Eğitim grupları ile başladığım Gestalt Yaklaşımı yolculuğuna, kendim de 3,5 yıl bireysel terapiden geçerek ve pek çok grup çalışmasına katılarak devam ettim.  Bu sürece, 2008 yılında Uzm. Sanat Terapisti Rina Büberoğlu ile başladığım ve halen devam etmekte olduğum, Dışavurumcu Sanat Terapisi, Yaşantısal Eğitim Grupları ve Süpervizyon çalışmalarını ekledim. Leyla Navaro’nun yıllardır sürdürdüğü, yılda 1-2 kez yapılan “Nirengi Anadolu Seminerleri” yaşantısal gruplarına 2008’den beri düzenli olarak olarak katılmaktayım.

Gençlerle ve yetişkinlerle, bireyle psikolojik danışma, grupla psikolojik danışma, evlilik ve çift psikolojik danışmanlığının yanı sıra, Gestalt ve Dışavurumcu Sanat Terapisini birlikte kullanarak hazırladığım ve uygulamaktan çok büyük zevk aldığım, yaşantısal gruplar yapmaktayım. Ayrıca,  çok sevgili dostum Dr. Mine Aladağ ile her yıl farklı bir yerde, doğayı, tarihi de çalışmanın içine kattığımız, bu yıl 6. sını yapacağımız “Yelkenle Farkındalık Yolculukları” yaşantısal gruplarını düzenlemekteyiz.

bottom of page