top of page

Ayurveda ile Bünyene Uygun Yasam Tarzını Seç

ASLI CAN

HANDAN ERDEM GÖNÜL

15 NİSAN PAZAR 
12:00 - 15:00 

Ayurveda, herkesin beden tipine (mizaç, bünye) göre yaşam tarzlarını oluşturması gerektiğini ve bu yapıldığında ise hastalıkların kapımıza uğramadığını söyleyen bir doğu tıp bilimidir. 


Bizim beden tipimiz nedir? Buna göre neleri yapıp neleri yapmamamız gerekir? Hangi besinlerle beslenip bedenimizi dengeleyebiliriz? Günlük rutinlerimiz ve mevsimlik rutinlerimiz neler olmalıdır?  Hepsini konuşacağız. Konuşmakla kalmayıp her katılana Ayurvedik terapi uygulaması yapacağız.  Etkinlik sonrası yumoş yumoş olacağınız garanti.

Beden_Tiplerine_Göre_Ayurveda.png

Handan Erdem Gönül
2012 yılında yoga eğitimime Barış İşcan ve Ferhan Yüksel ile başladım ve sonrasında Yoga Terapi eğitmenlik eğitimini Monika Munzinger'den alarak devam ettim. Ayurveda yı ise Ferhan Yüksel'den 2013 yılında öğrenmeye başladım. Sonrasında  Armanda Dos Santos, Judith Aartsma ve Dr. Somit Kumar (Arya Vaidya Pharmacy Research Foundation)  ile pekiştirdim. Halen Ferhan Yüksel ve Dr. Somit Kumar ile çalışmalara devam etmekteyim. Yaşadığım yer olan Urla'da Yoga derslerine ve Ayurvedik Yaşam Danışmanlığına devam etmekte, Ayurveda Tanıtım sohbetleri düzenlemekteyim. Ayrıca HAR Yoga ve Ayurveda adı altında  oluşturduğumuz grubumuzla yoga ve ayurvedik terapileri içeren kamplar ve etkinlikler düzenlemekteyiz.

bottom of page