Yaratıcılıkla Barısmak

Yaratıcılık hepimizin doğasında var, öyle ya da böyle içimizdeki bu güçle bağımızı yitiriyoruz zaman zaman. Bazen öğrenilmiş yargılarımızla, ben resim çizemem, şarkı söyleyemem, dans edemem diye inandırmış oluyoruz kendimizi. Bazen de standartlarımız, beklentilerimiz o kadar yüksek oluyor ki denemeye bile cesaretimiz olmuyor.

“Yaratıcılıkla Barışmak”, yaratıcı yönümüzle yeniden bağ kurmak, içimizden gelen bu sesi dinleyerek kendimizi daha yakından tanımak, farkındalığımızı arttırarak eylemlerimize ve hayallerimize yol vermek üzerine bir çalışma.

Bu çalışmada temelde çizgileri, renkleri ve boyaları kullanacağız. Ancak inanıyorum ve deneyimliyorum ki tüm bunlar hayatı ve kendimizi daha iyi anlamak için birer araç. Bu nedenle bu çalışma “güzel” bir şeyler yaratmanın ötesinde kendine zaman ayırmaya, davranışlarınıza yön veren zihinsel süreçlerinizi keşfetmeye, renklerle ve çizgilerle “oyun” oynamaya ve belirsizliğe kendinizi bırakıp olanları gözlemleye dair…

1/1

BU DAVET KİMİN İÇİN?

Bu çalışma kimileri için kendilerini ifade edecek yeni bir oyun alanının keşfi, kimileri içinse içsel bir yolculuğun başlangıcı olabilir.

Bu çalışmaya katılmak için herhangi bir sanatsal altyapınız olması gerekmiyor. Belki ilkokuldan beri resim malzemelerine dokunmadınız, daha da iyi… Belki de uğraşıyorsunuz sanatla ancak sizi durduran, sıkıştıran, engelleyen şeyler var, öğrenilmiş kalıpların dışına çıkmaya, iç sessinizle barışmaya ihtiyaç duyuyorsunuz…

Sanatla/yaratıcılıkla uğraşmanının iyileştirici gücünü keşfetmeye dair bir arzu hissediyorsanız bu davet sizin için…

NELER YAPACAĞIZ?

Farklı sanat materyalleriyle kendimize özgü çizgi ve renklerle çalışmayı deneyimleyeceğiz.

Renklere dair temel bilgiler elde edeceğiz.

İçeriden ve dışarıdan beslenerek çizmenin farkını deneyimleyeceğiz.

Yaratıcı sürecin içinde hissettiğimiz farklı duyguları fark edecek, kullandığımız çizgilerin, renklerin bizde uyandırdıklarına bakacağız.

2018  Yaprak Kaymak Özgür  Tüm Hakları Saklıdır

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon